שאלות ותשובות

אין שום חסרונות! סתם סתם. בישול סו-ויד היא טכניקה, עוד כלי בארסנל שלכם וכמו כל טכניקה אחרת יש לה גם חסרונות:

בישול ארוך יותר – לשם השוואה, סטייק בבישול רגיל מגיע מהמקרר לצלחת ב 15-20 דקות. סטייק בבישול סו-ויד ייקח לפחות שעה. אבל חשוב לציין שלמרות הזמן הארוך יותר אתם לא מבלים אותו בבישול אלא פנויים לעשות כל דבר אחר.

לא תשיגו את אותה הצריבה – הצריבה הקצרה שמבצעים לאחר בישול סו-ויד לא באמת משתווה לצריבה העבה שמתקבלת בבישול רגיל אבל יש כאלה שמעדיפים צריבה דקה יותר.

מצריך יותר ציוד – בכדי לבשל סו-ויד אתם חייבים במינימום מכשיר לבישול סו-ויד ושקיות מתאימות.

זכרו שבישול סו-ויד לא בא להחליף את הבישול המסורתי אלא הוא עוד “נשק” בארסנל שלכם ונותן לך אפשרויות נוספות.

בגדול לא. בהחלט אפשר לבשל סו-ויד בלי מכונת ואקום ואת זה עושים בעזרת שיטת תזוזת המים (Water Discplacment Method). אבל המצב האופטימלי הוא כן לבשל את המזון שלך בתוך שקית אטומה בעזרת מכונת ואקום.

השיטה הזאת בעצם אומרת שלחץ המים מוציא את האוויר מתוך השקית עם המזון.

 

במידה והשקית עם המזון צפה על פני המים ייתכן שלא כל האוויר יצא מהשקית ולכן היא צפה. שקית שצפה ולא נמצאת כולה בתוך המים תוביל לבישול לא אחיד של המזון וזה לא משהו שאתם רוצים והנה פתרון מקורי שבהחלט יעזור לך וימנע מהשקיות שלך לצוף 🙂

שאלה מצוינת וחשובה ולכן יש לנו פוסט שלם שמוקדש רק לה.

לחצו כאן לפוסט המלא.

כמו שאתה לא רוצה שהשקית שלך תצוף אתה גם לא רוצה שהיא תשקע לגמרי ותשכב בתחתית המיכל בישול או הסיר. במצב כזה הבישול לא יהיה אחיד היות והמים לא מקיפים את כל המזון ולכן יש למנוע מצב שכזה והדרך הכי טובה היא להשתמש במעמד בישול (SOUSVIDE RACK) או פשוט להצמיד את השקית לדופן המיכל בעזרת קליפס או אטב.

יש לכם שאלה? תרגישו חופשי לשאול אותנו...

משלוחים מהירים

לנקודת איסוף או עם שליח עד הבית

איסוף עצמי מרמת גן
100% מאובטח

רכישה מאובטחת בכרטיס אשראי