מכונת ואקום ביתית

כל מה שחשוב לדעת ולמה אתם צריכים אחת כזו במטבח שלכם!

אם חומרי גלם אשר שומרים על טריותם ואיכותם, חיסכון כלכלי, אוכל בריא ובישול נוח וגמיש מדברים אליכם, סביר להניח שמכונת וואקום כבר מצויה במטבחכם. ככל שאין ברשותכם אחת כזו, אתם מוזמנים לקרוא הכל אודות שימושי המכונה המופלאה, מהי יחידת inHg ומה הקשר בין מכונת הוואקום לכבד אווז?

תוכן עניינים

לאור המגמה המסתמנת בעולם בשנים האחרונות, נראה שמכונת וואקום היא מכשיר חובה בכל מטבח, הן מקצועי והן אישי.

אולם, בעוד רבים אינם יודעים זאת, למכשיר הפלא, שעושה כניסה מחודשת לעולם הקולינריה, יש שני שימושים עיקריים, הם אחסנת האוכל והכנת מזון. אתם מוזמנים להישאר איתנו ולהבין, מדוע מכונת וואקום במטבח היא פריט חובה שצריך להיות בכל בית. 

לפני שנגיע לפונקציית האחסון – קצת רקע מדעי

כאמור, אפיק השימוש הראשון של מכונת הוואקום, אודותיו נדון, הוא הפן הלוגיסטי של המכונה. אולם, בטרם לכך, הרי לכם שיעור קצר על יחידת המדידה INHG, או בשמנה המלא, Inch of mercury, הרי היא יחידת מידה לכימות לחץ.

ככלל, היחידה המדוברת משמשת לבחינת מזג האוויר, המובא לכם בסוף מהדורת הערב, וכן לשם חישובים שונים בעולם התעופה.

אולם, לאחרונה, בין היתר לאור עלייתה של מכונת הוואקום, החלה לשמש יחידת המידה האמורה גם בעולמות הגסטרונומיה, לרבות לעניין קירור ואחסון מזון. לעניין מזון, יחידות INHG בוחנות את הפער בין הלחץ האטמוספרי הסביבתי לבין שיעור הלחץ המופעל על המזון המצוי בקירור.

בין PSI ל – INHG

יחידת המידה האמורה מקבילה גם ליחידות מידה אחרות מעולמנו. בעבור אלו מכם המכירים את יחידת המידה PSI, בעיקר ממילוי האוויר בגלגלי הרכב, ניתן לקבוע בקירוב כי כל יחידת INHG אחת שוות ערך לכ – 0.489 יחידות PSI.

בחזרה למסלול – מכונת וואקום ואחסון מזון

כאמור, אחד משימושיה העיקריים של מכונת הוואקום הוא לשם שמירה ואחסנה מיטבית של חומרי גלם שונים. ההכרח שעולה במיקום מכונה מסוג זה במטבח עולה בשל היתרונות הרבים שעומדים לזכותו של אחסון בוואקום, אשר יכולים להטיב באופן משמעותי עם הצרכנים השונים.

לפני הכל – איכות המזון

שימוש במכונת וואקום לשם אחסנת מזון מעניקה למזון איכות הנשמרת לאורך זמן. בשל היעדר המגע שיש למזון עם חמצן, טריותו נשמרת לאורך זמן רב יותר, המאפשרת הנאה זהה מטעמו גם לאחר אחסון לתקופה ארוכה, לרבות טריות מקסימלית ומרקם אידאלי.

היות וטעמו של האוכל חשוב בעבור היחיד המבשל בביתו, ועל אחת כמה וכמה לבעל העסק המאכיל את לקוחותיו, מדובר על יתרון לא מבוטל כלל.

יתרון שני של מכשיר הוואקום – חיסכון כלכלי

מעבר לאיכות המזון הנשמרת בשל שמירת המזון בוואקום, עולה הנושא הכלכלי. שימור המזון שהוצג לעיל, המתאפשר לאורך זמן הודות למניעת כניסת האוויר אליו ועידוד רקבונו, חוסך עלויות משמעותיות של פחת מזון.

הדבר נכון הן בעבור הצרכן הבודד, אשר יכול להימנע מרכישה חוזרת וזריקה של מזון יקר, ונכון על אחת כמה וכמה לבעל המסעדה, אשר יכול להרשות לעצמו לחסוך בעלויות חומרי גלם ופחת יקרות.

לשם העברת הנקודה באופן מלא, ריכזנו עבורכם את הפער בין תקופת השימור של מספר מזונות קפואים בוואקום לעומת אחסון רגיל:

ההשפעה של וואקום על האוכל שלכם

בעזרת מכונת וואקום תוכלו לשמר את את האוכל שלכם בין פי 3 לפי 5 יותר זמן מאשר כל שיטת אחסון אחרת. משך הזמן שהאוכל יישמר תלוי היכן אתם מאחסנים אותו ובסוג המזון.

בכדי לעקוב אחר הטריות של המזון שלכם מומלץ מאד לכתוב את התאריך שבו הוא נארז על גבי השקית.

סטריליות מובילה לאסתטיקה – יתרון שלישי של מכונת הוואקום

לצד כל האמור לעיל, ישנו יתרון נוסף הנובע משימור חומרי הגלם בוואקום. בניגוד למוכר לנו מאריזות היומיום, שמירה של חומרי גלם בעזרת מכונת וואקום יכולה למנוע זליגת ריחות לא נעימים למקרר. הן לבעל העסק, והן למבשל הביתי, מדובר על יתרון שאומנם לא מוביל לשינוי מהותי, אך מנגד, אינו מבוטל כלל.

עוד נציין כי לצד היתרון הסטרילי אותה מביאה מכונת הוואקום, זו מובילה גם לנוחות בסידור המקפיא. כפי שניתן להניח, מזון המאוחסן בוואקום תופס נפח הקטן באופן משמעותי מזה אשר תופס מזון המאוחסן באופן סטנדרטי. בעבור מעמיסי המקררים, מדובר על יתרון משמעותי.

גם לחובבי הבישול – מכונת וואקום לגיוון עולם המטבח

כאמור, שימושה השני של מכונת הוואקום היא לבישול מוצרי מזון שונים. לשם הבנת גודלה של התופעה, ניתן לבחון את דבריו של השף רון ביאלה אודות שיטת הבישול בואקום (סו ויד) שהספיקה לשנות את העולם:

“בישול בוואקום זה כמו בישול ב – HD (איכות טלוויזיה) – חד יותר, ברור יותר, מדויק יותר”.

אז לפני שנבחן את יתרונות הבישול במכונת וואקום, בשיטת סו-וויד, כיצד עושים זאת בכלל?

מכונת וואקום לתוצאות אופטימליות

בישול סו-וויד מצריך שימוש בשלושה גורמים שונים. הראשון, כמצופה, הוא מכונת הוואקום, עמה נאטום את המזון אותו נרצה לבשל בתוך שקית וואקום ייעודית, המיועדת לטמפרטורות גבוהות. לאחר מכן, נזרוק את המנה לתוך כלי קיבול עם מים, ונדליק את מכשיר הסו-וויד.

נציין כי אומנם ניתן להשתמש בשקיות זיפלוק לשם הותרת המזון ללא אוויר. אולם, הן לאור העובדה שלא מדובר על אטימה הרמטית, והן לאור העובדה ששקיות אלו לא מותאמות לכל המנות, חובבי הז’אנר יתקלו בקשיים משמעותיים בשימוש בשקיות אלו ולאורך זמן מומלץ מאד להשתמש במכונת ואקום בבישול סו ויד. 

יתרונות בישול סו ויד

כאמור, ככל שטרם החלטתם האם ליישם את שיטת הבישול החדשה, ניתן לבצע ניסוי כלים על ידי שקיות זיפלוק וסיר פשוט. אולם, ככל שהחלטתם לבצע את המהלך ולרכוש מכונת וואקום, הרי לכם היתרונות המשמעותיים של בישול באפיק המדובר.

טעם נהדר – בעיקר בקרב מאכלי חלבון

על אף שהשימוש במכונת הוואקום כאפיק בישול נוסף פרס לו כנפיים, ספק אם אתם מודעים לכך שכיום המכשיר מצוי במרבית המסעדות בשוק המזון. אחת הסיבות העיקריות לשימוש הגובר הן במטבח המקצועי והן במטבח החובב במכשיר הסו-וויד ובמכונת הוואקום הוא הטעם הייחודי אשר שיטת בישול זו מעניקה.

לקיומו של טעם זה מספר סיבות. ראשית, כאמור בכותרת, עומדת הבקרה על קרישת החלבונים. משכך, שיטת בישול זו מעניקה טעמים ייחודיים למאכלים דוגמת בשר בקר, דגים ועופות. כמו כן, הטעם האמור מושג בשל שמירת הנוזלים במוצרי הגלם עצמם, שכן לאלו אין נקודת ניקוז. הנוזלים האמורים מביאים לריכוך המזון ולטעמים שונים משיטות הבישול המסורתיות.

לא רק טעם – מזון בוואקום כמקדם בריאות

כפי שעולה מפסקת אופן הבישול, מובן כי בישול בסו-וויד, לאחר אטימת המזון במכונת וואקום, מתבצע כולו במים. משכך, שיטת הבישול האמורה מפחיתה את הצורך בשימון המחבת, בין אם בחמאה ומרגרינה ובין ם בשמן, ומשכך, הופכות את הבישול לבריא יותר, נקודה שייתכן ותרמה לעלייתו של הטרנד, לאור מגמת הבריאות העולה ברחבי העולם.

גם כאן – חיסכון בחומרי גלם

שיטת הבישול בוואקום אומנם תפסה תאוצה לאורך השנים האחרונות, אך זו קיימת עוד משנות ה – 70 של המאה הקודמת. הסיבה לחזרה בזמן המדוברת עולה לאור הסיבה שבגינה כוננה שיטת הבישול האמורה, והיא השאלה – כיצד ניתן לבשל כבד אווז מבלי לאבד שליש ממנו במהלך הבישול?

היות והפתרון שאותר בעבור הבעיה הוא בישול בוואקום, ולאור העובדה שבמהלך הבישול לא מאבד חומר הגלם נוזלים, ניתן לקבוע כי בישול בשיטת וואקום מאפשר חיסכון בחומרי גלם, או לכל הפחות, יעניק לכם ארוחה משביעה ודשנה יותר, מאשר שיטות בישול אחרות.

לא פחות חשוב – דיוק ונוחות מקסימליים

בניגוד לשיטות הבישול המסורתיות, אשר אינן מביאות את כלל חומר הגלם לרמת בישול אחידה (ועל זאת יעידו חובבי מידת העשייה מדיום רייר שנכוו לא פעם בחייהם), בישול סו-וויד, המבוצע בוואקום, מביאה את חומרי הגלם לעשייה בצורה מושלמת, זאת על ידי הגדרת זמן וטמפרטורה מראש.

נתון נוסף העולה מתוך נקודה זו היא עצם הנוחות הגלומה בשימוש במכשיר. לאור העובדה שמדובר על טמפרטורה קבועה לבחירתכם, אליה מתכוונן המכשיר, ניתן לתת לו להמשיך לפעול ולבשל, זאת ללא חשש להרס המנה. אם תשכחו בשר על הגז הוא כנראה יישרף, אם תשכחו בסו-וויד – ככל הנראה תקבלו ביס רך ועסיסי יותר.

לסיכום – מכונת וואקום ואתם

כפי שראינו, מכונת הוואקום מעניקה לרוכשים המאושרים שני שימושים העיקריים. האחד, אחסון יעיל, המוביל לחיסכון כלכלי, שמירה על טריות מוגברת וסטריליות במקרר, והשני, מכשיר לבישול בריא, טעים ונוח.

משכך, מכונת וואקום הינה מכשיר מומלץ לכל מטבח, חובב ומקצועני כאחד, ויכול לשדרג את החוויה הקולינרית באופן משמעותי.

אז איזו מכונת ואקום כדאי לקנות?

שאלה מצוינת. יש המון מותגים, חלקם ידועים יותר כמו FOODSAVER שהפך לשם נרדף לואקום ומציע מגוון דגמים ברמות מחירים שונות ועד מותגים סיניים לא מוכרים שניתן לרכוש במחירים זולים מאד באלי אקספרס.

אנחנו נתמקד ב 2 הדגמים של חברת אנובה (ANOVA) שהיא הראשונה שהנגישה את עולם הבישול סו ויד למטבח הביתי והמכשירים שלה הם הנמכרים והאמינים ביותר בעולם.

השוואה בין מכונות הואקום של אנובה

אנובה ואקום 01 אנובה ואקום פרו 01
דגם אנובה ואקום אנובה ואקום פרו
עוצמת שאיבה 13inHg 24inHg
עוצמה 220 וולט / 80 וואט 220 וולט / 110 וואט
מידות 42.5 על 12.2 על 7.9 ס"מ 40 על 18 על 10.8 ס"מ
משקל 1.04 ק"ג 2.3 ק"ג
מצבי פעולה Vacuum & Seal
Seal
Pulse Vacuum
Vacuum & Seal
Moist
Dry
Seal
Pulse Vacuum
External Pulse Vacuum
צינור שאיבה אין צינור באורך 48 ס"מ
מה כלול 10 שקיות ואקום גליל שקיות ואקום
אחסון פנימי לגליל אין יש כולל סכין לחיתוך
עבודה עם נוזלים לא אפשרי אפשרי
פס הלחמה בודד כפול
תא פנימי לכבל חשמל אין יש
להזמנת אנובה ואקום להזמנת אנובה ואקום פרו

אז איך מתחילים?

בקלות! כל מה שאתם צריכים זה מכונת וואקום וגלילי או שקיות וואקום מתאימים אשר בטוחים למגע עם מזון.

משלוחים מהירים

לנקודת חלוקה או עם שליח עד הבית

שירות לפני הכל
אחריות יצרן מקורית
100% מאובטח

רכישה מאובטחת בכרטיס אשראי

משלוח לנקודת חלוקה (חינם בהזמנה מעל ₪300)

משלוח לנקודת חלוקה מתבצע עם חברת המשלוחים HFD אשר מספקות את ההזמנות לנקודות החלוקה של חברת EPOST הפזורות בכל הארץ.

ההזמנה תישלח לנקודת החלוקה הקרובה ביותר לכתובת שתזינו במהלך התשלום על ההזמנה.

וודאו שהמספר הנייד שאתם מזינים בעמוד התשלום נכון כי את העדכון על הגעת החבילה לנקודת החלוקה תקבלו בהודעת סמס.

שימו לב! במידה ואתם גרים ביישוב מרוחק ייתכן ולא תהיה נקודת חלוקה ביישוב עצמו. מומלץ לבדוק ולוודא מראש ובמידה ואין נקודת חלוקה תוכלו לרשום בהערות לאיזו נקודת חלוקה ביישוב סמוך תרצו שנשלח את ההזמנה או שתבחרו במשלוח עם שליח עד הבית.

איסוף עצמי

איסוף עצמי מתאפשר ממחסני חברת איהאוס, בכתובת תל גיבורים 5 (בית טפר), קומה 3, חדר 321, תל אביב.

ניתן להגיע לאסוף בימים ראשון עד חמישי בין השעות 9:00 עד 17:00.

ניתן להגיע עם הרכב עד לקומה 3, החניה היא חינם לשעה הראשונה ואין בעיה של חניה לצורך איסוף הזמנה.

רק לאחר שקיבלתם אישור (שיישלח במייל ובהודעת וואטסאפ) אתם יכולים להגיע בימים ובשעות שרשמנו למעלה, לציין את שמכם ואת מספר ההזמנה שלכם. 

אין צורך להודיע או לתאם הגעה לאחר שקיבלתם אישור שההזמנה מוכנה.

משלוח מהיר

רק הזמנות שבוצעו עד השעה 10:00 יסופקו לבית הלקוח באותו יום (למעט ערים שמודגשות)

הזמנות שבוצעו לאחר השעה 10:00 בימים ראשון עד רביעי יסופקו יום למחרת.

הזמנות שבוצעו לאחר השעה 10:00 ביום חמישי יסופקו ביום ראשון.

האספקה לרוב תהיה בשעות אחר הצהריים ועד שעות הערב המאוחרות!

רשימת הערים שניתן לשלוח אליהן

אבן יהודה
אביחיל
אודים
אור יהודה
אור עקיבא
אזור
אחיסמך
אירוס
אלישמע
אמונים
ארסוף
אשדוד
אשקלון
באר גנים
באר יעקב
בארות יצחק
בית אלעזרי
בית דגן
בית עריף
בית חנן
בית חנניה
בית נחמיה
בית יהושע
בית יצחק
בית יצחק שער חפר
בית עובד
בית עזרא
בני דרור
בני עטרות
בנימינה (ללא גבעת עדה)
בן זכאי
בני ברק
בני עייש
בצרה
בת ים
גאולים
גאליה
גבעת ברנר
גבעת השלושה

גבעת חן
גבעת שמואל
גבעתיים
גדרה
גיבתון
גינתון
גליל ים
גלילות
גן יבנה
גן חיים
גני עם
גני יוחנן
גני תקווה
גנות בדר
גנות
געש
ג’סר א זרקא
גן שמואל
גת רימון
הוד השרון
הרצליה
זיתן
זכרון יעקב
חבצלת השרון
חדרה
חולון
חיפה (מהיום למחר)
חמד
חצור
חרות
יבנה
יגור (מהיום למחר)
יהוד
ינוב
ירקונה
ישרש
יקום
כפר ביל”ו
כפר הנגיד
כפר חב”ד

כפר יונה
כפר טרומן
כפר מל״ל
כפר מעש
כפר נטר
כפר שמריהו
כפר סבא
כפר סירקין
לוד
מגשימים
מודיעין
מודיעין עילית
מכבים רעות
מזור
מזכרת בתיה
מעגן מיכאל
מקווה ישראל
משמר השבעה
נווה ירק
נווה ימין
נופך
נחלים
נטעים
ניצן
ניצן ב
ניצנים
ניר צבי
נס ציונה
נורדיה
נשר (מהיום למחר)
נתניה
סביון
עדנים
עינת
עין ורד
עין שריד
עיינות
פרדס חנה – כרכור
פרדסיה
פתח תקווה

צופית
צורן
צור משה
קדימה
קדרון
קיסריה
קרית אתא (מהיום למחר)
קרית אונו
קרית ביאליק (מהיום למחר)
קרית ים (מהיום למחר)

קרית מוצקין (מהיום למחר)
קרית עקרון
ראש העין
ראשון לציון
רחובות
רינתיה
רמלה
רמת גן
רמת אפעל
רמות השבים
רמת השרון
רעננה
רשפון
שדות ים
שדה ורבורג
שדה עוזיהו
שוהם
שפיים
שתולים
תל אביב
תל יצחק
תל מונד