עגלת קניות

למה דיוק בבישול חשוב

תוכן עניינים

מכשירי הבישול הנפוצים שיש לנו בבית רחוקים מלהיות מדוייקים. החום בתנורים יכול לנוע בטווח של עד 4-5 מעלות צלזיוס והוא מחם מבחוץ פנימה וזה נכון גם לגבי גריל ומחבתות. חום גבוה אומר שהחלק החיצוני של האוכל מבושל יתר על המידה לפני שהחלק הפנימי מבושל בכלל ולכן התוצאות של הבישול הן לא צפויות ומספיק בדקות מעטות (ובמקרים מסוימים אפילו שניות) בשביל להגיע למצב שהאוכל מבושל יתר על המידה.

הפתרון לכך הוא כמובן בישול סו-ויד היות והוא מאפשר בישול בטמפרטורה מדויקת ובישול שווה מבפנים ומבחוץ.

בשביל להראות לכם עד כמה דיוק בבישול חשוב החברה באנובה החליטו לבדוק את ההבדלים של בישול סטייק ועוף בסו-ויד ובשיטות בישול מסורתיות.

סטייק

לקחנו 2 חתיכות של ניו יורק סטריפ סטייק בעובי של 2.5 ס”מ, המלחנו אותם ואת הראשון בישלנו סו-ויד בעזרת האנובה בטמפרטורה של 53.9 מעלות צלזיוס למשך שעה אחת. את הסטייק השני בישלנו במחבת מברזל יצוק למשך 4 דקות מכל צד עד שהטמפרטורה הפנימית של הסטייק הגיעה ל 53.9 מעלות צלזיוס.

בדקנו את המשקל של הבשר לפני הבישול ולאחר הבישול ובמקרה של הסטייק שבושל סו-ויד שקלנו אותו לאחר הצריבה במחבת בכדי להיות הכי מדויקים שאפשר.

סטייק 1 – בושל עם אנובה למשך שעה בטמפרטורה של 53.9 מעלות צלזיוס

משקל לפני בישול – 375 גרם
משקל לאחר בישול ולאחר צריבה של דקה – 359 גרם
אובדן נוזלים מהמשקל – 4.2%

סטייק 2 – בושל במחבת ברזל יצוק עד לטמפרטורה פנימית של 53.9 מעלות צלזיוס

משקל לפני בישול – 387 גרם
משקל לאחר בישול – 286 גרם
איבוד נוזלים מהמשקל – 26%

סטייק – תוצאות

הסטייק שבושל סו-ויד בעזרת האנובה שמר על כמות נוזלים גבוהה פי 6 מהסטייק שבושל במחבת ברזל יצוק. מידת העשייה של הסטייק הראשון הייתה מושלמת מקצה לקצה בניגוד לסטייק השני אשר היה עשוי יתר על המידה בחלקים החיצוניים שלו.

חזה עוף

לניסוי השני שלנו בחרנו בחזה עוף ובישלנו 2 חתיכות בעובי של 2.5 ס”מ (בערך). את הראשון בישלנו סו-ויד בעזרת האנובה בטמפרטורה של 62.8 מעלות צלזיוס למשך שעתיים ואת החזה עוף השני הכנסנו לתנור בטמפרטורה של 204 מעלות צלזיוס עד שהחלק העבה ביותר שלו הגיע לטמפרטורה פנימית של 73.9 מעלות צלזיוס.

חזה עוף 1 – בושל עם אנובה למשך שעתיים בטמפרטורה של 62.8 מעלות צלזיוס

משקל לפני בישול – 249 גרם
משקל אחרי בישול – 224 גרם
איבוד נוזלים מהמשקל – 10%

חזה עוף 2 – בושל בתנור בחום של 204 מעלות צלזיוס עד שהחלק העבה ביותר הגיע לטמפרטורה פנימית של 73.9 מעלות

משקל לפני בישול – 248 גרם
משקל אחרי בישול – 168 גרם
איבוד נוזלים מהמשקל – 32.2%

חזה עוף – תוצאות

המספרים והתמונות מדברים בעד עצמם. חזה העוף שבושל בתנור איבד למעלה מ 30% מהנוזלים בעוד שחזה העוף שבושל עם האנובה בסו-ויד איבד רק 10%. בנוסף, משהו שלא רואים בתמונות למעלה הוא שהחלקים הדקים יותר של העוף שבושל בתנור הגיעו לטמפרטורה של 83.9 מעלות צלזיוס בזמן שהחלק העבה שלו הגיע ל 73.9 מעלות צלזיוס.

דיוק חשוב

בסופו של דבר, התוצאות מדברות בעד עצמן. אם אתם רוצים אוכל שמבושל בצורה אחידה וברמת עשייה ידועה מראש תוך כדי שמירה על הנוזלים והעסיסיות, סו-ויד זה הפתרון בשבילכם ונכון להיום, האנובה הוא המכשיר הפופלארי ביותר (והיחיד שאפשר לשלוח ישירות לארץ מאתר החברה).

שיהיה בתאבון 🙂

משלוחים מהירים

לנקודת איסוף או עם שליח עד הבית

שירות לפני הכל
אחריות יצרן מקורית
100% מאובטח

רכישה מאובטחת בכרטיס אשראי

צריכים עזרה?
אנחנו פה!

שירות לפני הכל!

שתפו בפייסבוק

קבוצת הפייסבוק

עגלת קניות

צריכים
עזרה?

שירות
לפני הכל!

שתפו
בפייסבוק

עגלת
קניות